Blog

جولای 2, 2024

علت گرفتگی سینک ظرفشویی

ما در این مطلب به مبحث علت گرفتگی سینک ظرفشویی می پردازیم. برای انجام خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی در تمامی مناطق استان زنجان و ….جهت انجام تمامی خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی می توانید با افراد متخصص لوله بازکنی زنجان تماس گرفته و در تمامی مناطق استان زنجان خدمات خود را در کمترین زمان دریافت نمایید.

علت گرفتگی سینک ظرفشویی

علت گرفتگی سینک ظرفشویی

معمولا این انسداد ها مثل باقیمانده غذا، مو، روغن، چربی، گیرکردن یک چیز درشت و یا بوی بد از سینک شماست. خالی کردن کند آب موقعی رخ می دهد که اندازه لوله به علت جرم موجود کم می‌شود و آب فاضلاب به آهستگی خالی می شود.

 روش برطرف کردن انسداد لوله سینک ظرف‌شویی

بستگی به انواع محفظه لوله‌ای و مقدار انسداد سینک، روند های بسیاری برای تعمیر کردن سینک ظرف‌شویی، برطرف کردن انسداد و آب به کندی خالی می شود.

 1. باز کردن و تمیزکردن سیفون ظرف‌شویی
 2. برطرف کردن انسداد لوله سینک ظرف‌شویی با جوش شیرین و سرکه
 3. برطرف کردن انسداد سینک ظرف‌شویی با مصرف از محلول لوله‌بازکن
 4. بهره گیری از فنر برقی

اصلی ترین راه حل در میان موردای گفته شده بالا جهت برطرف کردن انسداد و آب به آرومی خالی می شود ، ‌باز کردن و تمیزکردن سیفون است که اگر این روند جوابی برای انسداد سینک ظرف‌شویی نبود، حتما با یک شرکت لوله بازکنی تماس بگیرید.

چاه بازکنی در استان زنجان

آموزش برطرف کردن انسداد لوله سینک ظرف‌شویی با باز کردن سیفون

این روند احتیاج به یه سری ابزار ساده دارد که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود.

وسایل ها:

 • آچار فرانسه
 • حوله یا دستمال خشک
 • لگن، سطل یا یک ظرف نسبتاً بزرگ
 • دستکش

لگن یا سطل را در زیر سیفون می گذاریم (این سطل، برای خالی کردن آب بخش هوابند سیفون است) می‌شود. و می توانید حوله و دستمال در زیر سطل بهره گیری کنید. برای مراقبت بهداشت در اول کار، از دستکش‌ها بهره برداری می‌کنیم.

سیفون‌های زیر سینک ظرف‌شویی بیشتر یک کاسه و دو کاسه هستند. یک‌کاسه‌ها بیشتر یک خط لوله ندارند. خیلی از سیفون‌ها چند خط لوله برای لباسشویی و ظرف‌شویی هم مشخص می‌کنند.

 • اول بخش پایینی و بعد بالایی سیفون را در هنگام احتیاج با آچار باز می‌کنیم.
 • قطعه ها را به‌ آرامی از هم جدا می‌کنیم. دقت کنید که در این قسمت به دلیل انسداد سینک ظرف‌شویی امکان دارد باقی مانده آب داخل بریزد، می‌توانید با کمک یک دستمال خشک مانع ریزش اتفاقی آب را بگیرید.
 • بعد خرطومی را از بالا و پایین رها می‌کنیم تا آب زیر سینک خالی شود.
 • بعد بخش های جداشده را با آب شسته و تمیز می‌کنیم.

در آخر از بالا لوله‌ها را دوباره وصل می‌کنیم. لولة بالایی که از سینک به پایین آمده، بیشتر یک پیچ تنظیم می شود که می‌توان ارتفاع آن را مقایسه با بقیه لوله‌ها تنظیم کرد و بر اساس ساخت قبل، قبل از بازکردن، خرطومی را هم بسته و به سر خروجی فاضلاب سفت می‌کنیم.

 •  آب و کثیفی خارج شده از سینک در روشویی توالت نشوریم، چون این کثیفی ها امکان دارد دوباره سبب انسداد لوله دستشویی شود.
 •   برای نصب دوباره خرطومی و بقیه لوله‌ها به یکدیگر توجه داشته باشید که واشرها سالم باشد و خوردگی نداشته باشد، و گرنه بعدها باعث چکه کردن از زیر سینک شما می‌شود.
 •  لوله‌ها احتیاج به نوار تفلون برای رطوبت گیر نداشته و بیشتر خودشان این خاصیت را دارند. دنده‌ها (قطعه های وصل کننده لوله‌ها) خاصیت های استاندارد رطوبت گیر را تجربه می‌کنند.
 •  بهتر است خرطومی در شکل ۹۰ درجه بسته شود و علت آن پیشگیری از برگشت آب به درون سینک است. بعضی ار برند های جدید،  خود خاصیت این منحنی هستند.
 •   در آخر شیر آب را باز می‌کنیم، اگر آب از هریک از قطعه ها چکه نکرد به این مفهوم است که وصل کننده درست و محکم بسته شده است.

علت گرفتگی سینک ظرفشویی

گرفتگی سینک ظرفشویی معمولاً به دلایل زیر اتفاق می‌افتد:

 1. تراکم پسماند: ریز مواد غذایی، چربی‌ها و سایر پسماندها می‌توانند در لوله‌های سینک جمع شده و باعث گرفتگی شوند.
 2. بن‌بست لوله‌ها: لوله‌های پلاستیکی سینک ممکن است به دلیل تراکم پسماند یا بسته شدن به هم دچار بن‌بست شوند.
 3. نقص در نصب یا طراحی لوله‌ها: ممکن است لوله‌های نصب شده به طور نادرست باشند یا ارتفاع آن‌ها به درستی تنظیم نشده باشد که موجب گرفتگی شوند.
 4. استفاده نادرست از آنتی‌باکتریال‌ها یا شوینده‌ها: استفاده از مقدار زیادی شوینده یا آنتی‌باکتریال می‌تواند موجب تجمع مواد در لوله‌ها شده و گرفتگی را ایجاد کند.

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی، معمولاً می‌توانید از روش‌هایی مانند استفاده از شوینده‌های مخصوص گرفتگی لوله‌ها، استفاده از آب جوش برای تمیز کردن لوله‌ها یا استفاده از وسایل مکانیکی مانند کفگیر یا شیرآلات تخلیه استفاده کنید تا مسئله را حل کنید.

  برطرف کردن انسداد سینک ظرف‌شویی با سرکه و جوش شیرین

اگر مقدار انسداد زیاد نیست، این ترکیب انتخاب درستی است. اول چند قاشق جوش شیرین در دریچه سینک ظرف‌شویی بریزید، بعد میزانی سرکه به آن اضافه می کنیم و بگذارید واکنش دهد. این ترکیب باعث پاک‌ کردن سینک از بوی بد بهره برداری می‌شود. نیرو چربی‌زدایی این ترکیب به‌ میزان آب داغ نیست، بهتر است پس از اجرا این فعالیت میزانی آب جوش هم برای پاک‌ کردن روی دریچه بریزید.

تماس با لوله باز کنی در استان زنجان 

خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی در تمامی مناطق  استان زنجان و ….

برای انجام خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی در تمامی مناطق استان زنجان و ….جهت انجام تمامی خدمات لوله بازکنی و چاه باز کنی می توانید با افراد متخصص لوله بازکنی زنجان تماس گرفته و در تمامی مناطق استان زنجان خدمات خود را در کمترین زمان دریافت نمایید.

شماره تماس:  ۰۹۱۰۹۹۳۱۰۱۰

لوله بازکنی و چاه بازکنی در تمامی مناطق استان زنجان


 • لوله بازکنی در استان زنجان
 • لوله بازکنی در زنجان
 • لوله بازکنی زنجان
 • چاه بازکنی در زنجان
 • چاه بازکنی در استان زنجان
مقاله , , , ,
About Rasouli

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.